Klidný život s hypotékou?

Spoustu starostí vyřeší správně zvolené pojištění.

KAŽDÝ SI RÁD ODDYCHNE, KDYŽ MU KLAPNE ŽÁDOST O HYPOTÉKU A PODAŘÍ SE MU POŘÍDIT NEMOVITOST, KTEROU SI VYHLÉDL. PŘECI JEN TO VĚTŠINA Z NÁS DĚLÁ JEN JEDNOU NEBO PÁRKRÁT ZA ŽIVOT. HYPOTÉKA JE ZÁVAZEK NA NĚKOLIK LET ČI DESETILETÍ, A TO SAMÉ PLATÍ I O NEMOVITOSTI. S TROCHOU PÉČE TO ALE ZVLÁDNETE. MÁME PRO VÁS TŘI RADY, KTERÉ VÁM POMOHOU, ABYSTE Z HYPOTÉKY A NEMOVITOSTI NEMĚLI VRÁSKY NA ČELE, KDYŽ VĚCI NEJDOU PODLE PLÁNU.

POMOC PŘI ZTRÁTĚ ZAMĚSTNÁNÍ

Specifickou variantou, o kterou roste obzvlášť v  poslední době zájem, je pojištění ztráty zaměstnání. Pojišťovny hlásí, že o tuto možnost v „době koronavirové“ roste zájem až o polovinu. Pojistka se postará o tom, že člověk nepřestane splácet půjčku, když přijde o práci z důvodu výpovědi či krachu zaměstnavatele. V  takovém případě pojišťovna zaplatí obvykle 6 až 12 měsíčních splátek. Toto pojištění se většinou sjednává spolu s úvěrem, ale v některých bankách lze sjednat i dodatečně.

Co když zdraví nedovolí splácet?

Splátka hypotéky je položka, která se na několik let napevno usadila ve vašem rozpočtu. Někoho může znervózňovat pomyšlení, co by se dělo, kdyby přišel o pravidelný příjem, nebo hůř – jak by se jeho blízcí vypořádali se situací, kdyby na tento dluh zůstali sami. Řešení nabízí životní pojištění, které při správném nastavení dokáže člověku pokrýt pravidelné splátky hypotéky, i když ho potkají například zdravotní komplikace způsobené vážnou nemocí, nebo úrazem a nemůže si sám vydělávat. Peníze vyplácené pojišťovnou vám pak napomohou zachovat si životní standard vaší rodiny.

Ať jde pojištění majetku s dobou.

V  posledních letech ceny nemovitostí prudce stoupají a je možné, že některé pojistky, které ještě před pár roky zcela vyhovovaly, už dnes nemusejí stačit. Pojistku je proto vhodné alespoň jednou za tři roky zkontrolovat a případně aktualizovat. Pojištění je pro vaši nemovitost správný kamarád do deště, vichřice, ohně, nebo prostě do jakéhokoliv řádění živlů. Někdy ale pomůže jen částečně. A to sice v případě podpojištění, tedy když je pojistná částka nižší než částka, za níž by šla srovnatelná nemovitost znova postavit či v případě bytu pořídit.

Příklad

Byt má pojistnou hodnotu čtyři miliony korun, ale pojistná částka je nastavena jen na dva miliony (tedy poloviční). Pokud požár v bytě způsobil škody ve výši 200 tisíc, pojišťovna nevyplatí celou částku, ale bude krátit ve stejném poměru, v  jakém je pojistná částka k hodnotě nemovitosti. V tomto případě by to bylo o polovinu, tedy o 100 tisíc. 

S  každou z  těchto oblastí vám rádi pomůžeme. Podle vašich potřeb porovnáme aktuální nabídku na trhu a vybereme vám variantu, o kterou se budete moct skutečně opřít.

Jistě jste v  poslední době zaznamenali zprávy o aktuálně nízkých úrokových sazbách hypoték a možná jste i dostali nabídku na převedení hypotéky k  jiné bance. Rádi vám skutečnou výhodnost takové nabídky ověříme. Stále totiž platí, že úroková sazba není vše a dost často o výhodnosti úvěru rozhodují i další podmínky.

Proto jsme pro Vás, v rámci pravidelné péče o
naše klienty, připravili jednoduché srovnání vaší hypotéky s aktuálními nabídkami napříč hypotečním trhem, včetně odborné konzultace…